Apie


Panevėžio Elenos Mezginaitės Viešoji biblioteka įsteigta 1989 m., atskyrus ją nuo G. Petkevičaitės - Bitės viešosios bibliotekos, o buvusio tuometinio filialo Nr. 4 pagrindu įkurtas vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda”.2002 metais čia atidaromas (parengus ir įgyvendinus Atviros Lietuvos skelbtą projektą) informacijos ir laisvalaikio centras su trimis vartotojams skirtomis, kompiuterizuotomis darbo vietomis ir žaisloteka. 2016 metais vykdant LKT dalinai finansuotą projektą skyriuje įsikūrė vaikų kūrybinių medijų studija „Saviraiškos kodas“.

Dabar vaikų biblioteka „Žalioji pelėda” jau gerai žinoma ne tik mikrorajone, kuriame ji įsikūrusi, bet ir visame mieste. Jos paslaugomis naudojasi netoli 2000 jaunųjų jaunųjų miesto gyventojų, kasmet aptarnaujama virš 39000 lankytojų, fonduose – apie 11 tūkst. vnt. spaudinių,  vaikiški ir jaunimui skirti laikraščiai bei žurnalai, 3D spausdintuvas, 14 kompiuterizuotų darbo vietų, multimedija, XBOX-ai ir kitos naujausios technologijos.

Čia veikia teatro, jaunųjų informatikų ir „STOP kadro“ būreliai, „Pelėdžiukų“ kūrybinės dirbtuvėlės. Vasarą bibliotekoje organizuojamos vaikų užimtumo stovyklos. Kasmet rengiamos jau tradicija tapusios Knygos šventės, kurių metu vaikai ne tik turi galimybę pabendrauti su rašytojais, aktoriais, knygų leidėjais bei herojais, bet ir yra aktyvūs šventės dalyviai: rengia savo darbų parodas, knygų pristatymus-inscenizacijas, dalyvauja viktorinose, koncertuoja…

Biblioteką nuolat puošia menininkų bei pačių skaitytojų kūrybinių darbų parodos, gausu įvairių renginių. Aktyviai bendradarbiaujama su mikrorajono ir miesto ugdymo bei mokymo įstaigomis,  skatinama savanoriška veikla.

Pažiūrėkite ką galima rasti miesto bibliotekose. Ir tai dar ne viskas...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą