2019 m. gegužės 2 d., ketvirtadienis

NLBS 2019 uždarymas

Daugiau nuotraukų>>>
Kiekvienais metais balandžio gale Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Šios, jau 19-osios savaitės tema – „Ateik – sužinok, išmok“.

Renginių ir akcijų gausa išsiskiriančios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės uždarymo diena nesibaigė, kaip įprasta, 18.00 val. Po darbo valandų čia prasidėjo naktinėjimai.

Bet viskas nuo pradžių. Šią dieną „Žaliojoje pelėdoje“ buvo paminėtas ir J.Tumo-Vaižganto 150-asis jubiliejus. Renginio metu parodyta dokumentinio filmo „Tumo kodeksas“ ištrauka, skaitoma klasiko kūryba vaikams, prisimintas rašytojo gyvenimas ir veikla, sprendžiama anagrama ir dėliojama dėlionė pagal apsakymą „Linas“. Tai, ką sužinojo naujo, vaikai pasitikrino su „Mąstymo“ kepure. Renginyje dalyvavo „Šaltinio“ progimnazijos skaitymo būrelio vaikai su savo vadove bibliotekininke Aldona Baniene.

Vėliau į biblioteką rinkosi projekto „Teatras prasideda nuo... bibliotekos“, kurį dalinai remia miesto savivaldybė, dalyviai – jaunieji bibliotekos aktoriai. Jie žiūrovams buvo paruošę spektakliuką „Vilkolakiukas Dolfas“, kurį režisavo būrelio vadovė Birutė Beresnevičienė. Vyko baigiamieji pasiruošimo pirmajam pasirodymui darbai, repeticijos.

Pasižiūrėti vaikų vaidinimo susirinko neįtikėtinai daug žiūrovų: vaikų tėvai, broliai, sesės ir draugai. Po spektaklio žiūrovai ir aktoriai rinkosi prie gausiai vaišėmis nukrauto stalo. Išradinga teatro vadovė Birutė pakvietė visus pažaisti smagių teatrinių žaidimų, šaradų, jaunieji aktoriai, kartu su savo artimaisiais vaidino emocijas, iš judesio mėgino atspėti, ką norima „pasakyti“?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą