2023 m. gegužės 16 d., antradienis

„Žaliosios pelėdos“ vedėja lankėsi Berlyno bibliotekose

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvida Bratkauskienė gegužės 8–11 d., kartu su kitomis Panevėžio apskrities viešųjų bibliotekų specialistėmis, lankėsi Berlyno (Vokietija) viešosiose bibliotekose. 
 
Stažuotė vyko įgyvendinant Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Erasmus+ programos akreditacijos projektą. Projekto partnerės (konsorciumo narės) – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos veiklos teritorijoje esančios 12 savivaldybių viešųjų bibliotekų. 
 
Projekto tikslas – Panevėžio regiono viešųjų bibliotekų specialistų, rengiančių ir įgyvendinančių suaugusiųjų švietimo programas, andragoginių ir vadybinių kompetencijų stiprinimas, neformalaus švietimo kokybės gerinimas. 
 
Neformalaus švietimo veiklas vykdančiose Berlyno bibliotekose vizito dalyviai domėjosi bibliotekų ir bendruomenės bendromis iniciatyvomis, kuriant lankytojų laisvalaikiui patrauklias erdves ir veiklas; sužinojo, kokias galimybes biblioteka suteikia pačiai bendruomenei dėl laisvalaikio užimtumo veiklų (pomėgių, diskusijų klubų, renginių) inicijavimo; susipažino su konkrečiomis kūrybinėmis veiklomis, įtakojančiomis bendruomeniškumą bibliotekoje ir bibliotekos įvaizdį bei mažinančiomis socialinę atskirtį. 
 
Panevėžio regiono bibliotekų specialistai domėjosi, kaip Vokietijos kolegos pritraukia lankytojų tikslines grupes ir kaip jas įtraukia į neformaliojo švietimo procesą. 
 
Ypatingas dėmesys darbo stebėjimo vizito programoje buvo skiriamas tarpkultūriniam ir informaciniam imigrantų ir pabėgėlių švietimui. 
 
Grįžusios bibliotekininkės parsivežtas idėjas pritaikys neformalaus švietimo srityje: paslaugose, projektuose, klubų veiklose, įvairių veiklų suaugusiesiems programose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą