2024 m. balandžio 5 d., penktadienis

Projekto „Menų dienos bibliotekoje“ startas


Šeštadienio rytmetį į vaikų literatūros skyrių „Žalioji pelėda“ rinkosi šeimos su vaikais. Čia jų laukė pažintis su velykiniais papročiais, margučių marginimo tradicijomis bei kūrybinės dirbtuvės „Velykinės dekoracijos“. Tai LKT remiamo tolygios kultūrinės raidos projekto „Menų dienos bibliotekoje“ vienas renginių. Skyriaus vedėja Alvida Bratkauskienė pristatė projektą, numatomus renginius ir pakvietė aktyviai įsijungti į jo veiklas.

Kultūrinis ir meninis ugdymas ženkliai prisideda prie vaikų asmeninio tobulėjimo, padeda ugdyti talentus, bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą. Pirmas žingsnis į menų pasaulį – pažinimas. Per veiklas, skatinančias vaikų kūrybiškumą ir meninę saviraišką, investuojama ir į visos visuomenės kultūrinį švietimą, užauginama nauja karta, kuri drąsiau renkasi kultūrinius dalykus ir aktyviau dalyvauja kultūriniame gyvenime. Šiuo tikslu bibliotekoje bus organizuojamas renginių ciklas „Pažink meną“. Kiekvieną mėnesį bus pristatoma vis kita meno sritis. Į menų dienas bus kviečiami konkrečios meno srities atstovai, pirmenybę teikiant Panevėžio apskrities menininkams ir kūrėjams. Vyks pažintinės edukacijos, bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, rengiamos jose sukurtų darbų parodos,konkursas.

Prisiliesdami prie liaudies meno, papročių ir tradicijų, vaikai perima protėvių žinias, skatinami gerbti ir puoselėti savo tautos palikimą. Margučiai – vieni trapiausių liaudies meno dirbinių, savotiška taikomosios dekoratyvinės dailės rūšis. Margučių dažymas jungia tapybos ir grafikos elementus. Plačiau su šia liaudies meno sritimi renginio metu supažindino tautodailininkė Dainora Guokienė ir pakvietė visus į „Velykines dirbtuvėles“.

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ veikė ir Liucijos Samkuvienės bei Dalios Jankevičienės margučių kolekcijos paroda „Pramušiau ledą – radau sidabrą...“ Parodoje buvo pristatomi įvairiais raštais, vašku išmarginti margučiai. Tai tradicinis senovės lietuvių naudojamas kiaušinių marginimo būdas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą