2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis

Karpinių paroda

Vaikų biblioteką „Žalioji pelėda“ papuošė lengvučiai, kaip už lango krintančios purios snaigės, tautodailininkės Virginijos Jurevičienės karpiniai.

Paroda veiks iki Trijų karalių. Maloniai kviečiame!


Apie parodos autorę:

Virginija Jurevičienė gimė 1963 03 28, Daukniškių kaime, Panevėžio rajone. 
 
Parodose dalyvauja nuo 2010 metų. 
 
2011 metais karpiniai buvo sertifikuoti kaip Tautinis paveldas, buvo priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendriją. 2015-aisiais išrenkama Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus pirmininke. 
 
2011 metais apdovanota Kupiškio rajono konkurso „Kupiškio rajono metų geriausieji“ nominacija „Už tautinio paveldo puoselėjimą“. 
 
2014 ir 2016 metų respublikinio konkurso „Aukso vainikas“ Panevėžio apskrities III-čios vietos , o 2021 m. – II-os laimėtoja. 
 
2015 metais suteiktas Tautinio paveldo tradicinių amatų meistro vardas. Tais pačiais metais apsiginė Tautinio paveldo tradicinių amatų mokymo programą „Popieriaus karpinių menas“. 
 
2018 metais respublikinės karpinių konkursinės parodos „100 karpinių Lietuvai“ I-os vietos laimėtoja. 
 
2018 m. skirta Kupiškio rajono Mero nominacija „Už nuopelnus Kupiškio kraštui“ – už tautinio paveldo puoselėjimą. 
 
2020 metais suteiktas meno kūrėjo statusas. Surengusi virš 25 autorinių parodų. 
 
Jos darbai ne vieną kartą buvo eksponuoti tarptautinėse, respublikinėse parodose, Briuselyje (Belgija), Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Irane. 
 
Darbų yra įsigiję Lietuvos nacionalinis muziejus, Kupiškio etnografijos muziejus, Raseinių krašto istorijos muziejus, Anykščių Arklio muziejus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“. 
 
Veda seminarus apie karpinių karpymą, edukacinius užsiėmimus, dalyvauja mugėse. Yra surengusi 7 plenerus: 1 tarptautinį, 3 respublikinius ir 3 rajoninius. 
 
Gyvena Kupiškyje. Dirba Kupiškio vaikų lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ pedagoge. 
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą