2021 m. gruodžio 10 d., penktadienis

Šv. Kalėdų laukimas bibliotekoje

Kartu su Adventu prasidėjęs prieššventinis laikotarpis vis labiau užpildo mūsų širdis laukimu. Didžiojo laukimo nuotaikos gyvos ir vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“. Čia skaitytojus pasitinka nuotaikingos šventinės dekoracijos, Advento vainikas, įžiebta eglutė. 

Erdvė aplinkui eglutę pasipuošė lengvučiais, kaip už lango krintančios purios snaigės, tautodailininkės Virginijos Jurevičienės popieriaus karpiniais. Autorės darbai 2011 metais buvo sertifikuoti kaip Tautinis paveldas. 2015 metais jai suteiktas Tautinio paveldo tradicinių amatų meistro vardas, vėliau – meno kūrėjo statusas. Moteris surengusi virš 25 autorinių parodų. Jos darbai ne vieną kartą buvo eksponuoti tarptautinėse, respublikinėse parodose, Briuselyje (Belgija), Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Irane. Autorės darbų yra įsigiję Lietuvos nacionalinis muziejus, Kupiškio etnografijos muziejus, Raseinių krašto istorijos muziejus, Anykščių Arklio muziejus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“. 

Prie bibliotekos šventinio puošimosi savo nuoširdžiais darbeliais prisidėjo ir vaikų lopšelio-darželio „Puriena“ vaikučiai iš „Pelėdžiuko“ ir „Vabaliuko“ grupių. Jų originalia technika atlikti kūrinėliai papuošė „Žaliosios pelėdos“ langus ir edukacijų salę. 

Šeštadieniais biblioteka kviečia šeimas dalyvauti jaukiose Kalėdinėse dirbtuvėlėse su tautodailininke Dainora Guokiene. Jų metu tautodailininkė moko, kaip pasigaminti dovanų maišelį ruošiamoms kalėdinėms dovanėlėms. 

Ir tai dar ne viskas. Bibliotekoje prie eglutės vyksta Kalėdiniai skaitymai. Čia gyvenantis Nykštukas (vyresn. bibliotekininkė Anžela Vasiliauskienė) skaito muzikinę istoriją „Spragtukas“ (pagal E. T. A. Hofmano pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“). Vėliau vaikai trumpam tampa spragtukais ir „gliaudo riešutus“ – atsakinėja į klausimus apie šv. Kalėdas ir žiemą. Prie eglutės jau susitiko grupės iš „Ąžuolo“, „Vilties“, Alfonso Lipniūno progimnazijų, lopšelių darželių „Jūratė“, „Puriena“ bei Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos. Po smagaus pasibendravimo, padedami Nykštuko, visi gamina žaisliuką eglutei. Tad dar ir namo išsineša kruopelytę šventinio džiaugsmo!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą