2019 m. kovo 6 d., trečiadienis

Užgavėnės „Žaliojoje pelėdoje“

Daugiau nuotraukų>>>
Užgavėnės – sena, visose Europos šalyse žinoma šventė. Užgavėnių paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Ji švenčiama likus 7 savaitėms iki šv. Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki šv. Velykų. Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

Užgavėnių šventimas vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ jau tampa tradicija. Tradiciškai į šventę buvo pakviesti ir bibliotekos teatro būrelio vaikai su savo vadove Birute Beresnevičiene.
Dar gerokai prieš Užgavėnes bibliotekoje atidaryta savanorės, senjorės Liucijos Samkuvienės kurtų kaukių paroda. O tą dieną netrūko siurprizų ir veiklos. Iš pat ryto bibliotekos skaitytojus pasitiko, su jais bendravo ir knygas išdavinėjo vienas iš Užgavėnių personažų. Netrukus atėjo būrelio nario Edvino mama Lina, kuri dovanojo savo sukurtą Morę. Ji greitai pelnė vaikų simpatijas ir norą kartu nusifotografuoti.

Popietę teatro būrelio vaikai, padedami savo vadovės Birutės Beresnevičienės, kaukių parodos autorės Liucijos Samkuvienės ir Panevėžio kolegijos, turizmo vadybos studentės Virginijos Matijošienės, su entuziazmu gaminosi kaukes – karpė, klijavo, spalvino... Kol džiūvo dažai, visi žaidė Užgavėnių žaidimus. Simboliškai pasiskirstę į Kanapinio ir Lašininio komandas linksmai tarpusavyje rungėsi žiemos ir pavasario kovą simbolizuojančiose rungtyse.

Pagaliau atėjo laikas sudeginti Morę. Nepabūgę žvarbaus vėjo, visi išklegėjo į kiemą. Skambant „žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ – liepsnos „sulaižė“ Morę. Tada buvo jau galima ir patiems pasistiprinti. Tuo pasirūpino stropi bibliotekininkų pagalbininkė, Panevėžio kolegijos, turizmo vadybos studentė Virginija Matijošienė, šiuo metu atliekanti bibliotekoje praktiką. Ji visus vaišino „firminiu“ Užgavėnių patiekalu – blynais.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą