Puslapiai

2020 m. balandžio 16 d., ketvirtadienis

„Žaliosios pelėdos“ vedėja – nominacijos "Ad Astra" laureatė

Kultūros dienos proga iškilmingai buvo paskelbti nominacijos „Ad astra“ laureatai. Už sėkmingą bendruomenės telkimą, kurio dėka biblioteka tampa bendruomenės centru, aktyvų ir sėkmingą skaitymo skatinimą, iniciatyvumą, tobulinant technologinius procesus ir aptarnaujant vartotojus, mokant juos pasitelkti bibliotekos teikiamas galimybes socialinei naudai, apdovanota Panevėžio miesto vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda“ vedėja Alvida Bratkauskienė.

Nominaciją „Ad astra“, prieš 4 metus įsteigė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Šiuo projektu buvo siekiama supažindinti Panevėžio regiono bendruomenes su bibliotekininkų profesionalumo nuopelnais savo organizacijos, bendruomenės labui ir įvertinti išskirtinius Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojus.
 
Vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ – pažangių technologijų, moderni, saugi, kūrybiška, harmoningos aplinkos vaikų biblioteka. Nuo pat įsikūrimo, jau 30 metų, jai vadovauja Alvida Bratkauskienė.

Alvidos galvoje nuolat knibždėte knibžda begalė idėjų. Jos entuziazmo dėka buvo praplėstos ir suremontuotos skyriaus patalpos, biblioteka pasipildė naujais, vaikams pritaikytais, baldais ir nauja modernia įranga. Įkurta edukacinė kūrybinių medijų studija vaikams „Saviraiškos kodas“ netrukus tapo vaikų traukos centru. 

Vedėja, būdama atvira naujovėms, savo energija ir išmone sutelkė padalinio kolektyvą darniai veiklai. Viena iš jos naujausių idėjų – 2019 metais įkurtas inovatyvių veiklų klubas šeimoms „Ateik. Pamatyk. Sukonstruok“. Klubo veiklos sudomino ne tik mažuosius bibliotekos skaitytojus, bet ir jų tėvelius. Klubo lankytojai čia turi galimybę susipažinti su 3D spausdintuvu ir jo galimybėmis, daugiau sužinoti apie šiuolaikinius robotus, išmokti valdyti dronus, piešti grafine planšete, žaisti judesio žaidimus XBOX konsole, Lego WeDo 2.0 ir Lego Mindstorm Ev3 konstruktoriais kurti ir programuoti robotukus, spręsti 3D spausdintuvu sukurtus galvosūkius. 

2019 metais biblioteka įgyvendino 3 projektus: „Skaitymas kitaip“, „Teatras prasideda nuo... Bibliotekos!“, vaikų vasaros poilsio projektą „Vasara vaikuose – vaikai vasaroje“.

Alvidos energija ir sugebėjimas bendrauti padėjo surasti bendraminčių – studijoje „Saviraiškos kodas“ įsikūrė neformalaus ugdymo teatro būrelis, aktyviai dalyvaujantis organizuojant knygų pristatymus, ruošiant pasirodymus įvairiomis šventėms: Užgavėnėms, Žemės dienai, Vaikų knygos dienai. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu vykstančių „Naktinėjimų“ metu vaikai parodė savo paruoštus spektaklius tėvams, seneliams ir bibliotekos lankytojams.

Praėjusią vasarą, kaip ir kasmet, biblioteka sukvietė mažuosius panevėžiečius drauge praleisti vasaros atostogas. Vedėjos išmonės ir entuziazmo dėka kiekvieną dieną vaikų laukė vis naujos, viena už kitą įdomesnės ir turiningesnės veiklos. Neišdildomą įspūdį stovyklautojams paliko vandens mūšis, maudynės bibliotekos kieme, kelionės „siauruku“ ir į Kauno zoologijos sodą. Stovyklautojai galėjo kurti, keliauti, sportuoti, žaisti, susirasti naujų draugų bei tiesiog linksmai praleisti vasaros dienas. 

Vedėjos pastangos ir įdėtas darbas, kad mokinių atostogos būtų saugios, įdomios bei prasmingos buvo įvertintos ne tik nuoširdžiomis vaikiškomis šypsenomis, gausiomis tėvų padėkomis, bet ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus padėkos raštu bei prizu – edukacine kelione į Varšuvą. 

Įvertinant augantį poreikį, buvo sumanyta vaikus suburti ir į rudens atostogų stovyklą. 

Bibliotekos vedėja savo pavyzdžiu įkvepia ir visą bibliotekos kolektyvą. Per 2019 metus sukurtos naujos edukacijos: „Draugystė ant straublio galo“ (pagal M. Marcinkevičiaus ir A. Kiudulaitės knygą „Draugystė ant straublio galo“) bei „Mano dantukai ir dantų monstriukai“ (pagal Š. Baltrušaitienės knygą „Kariesas, Ėduonis ir Domo dantukai“). Čia jau tradicija tampa renginiai, skirti Saugesnio interneto savaitei bei Skaitmeninei savaitei („All Digital Week“). 

Energingai bibliotekos vedėjai dažnai tampa ankštoka savose patalpose, tad jos vadovaujama vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ dalyvauja renginiuose ir pristato savo edukacijas už bibliotekos ribų atvirose miesto erdvėse: „Susitikime penktadienį“, miesto gimtadienio renginiuose, EXPO Aukštaitija, lankosi ne tik miesto, bet ir rajono mokymo įstaigose.

Alvida sugebėjo užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su mikrorajono ir miesto ugdymo bei mokymo įstaigomis. Organizuojami bendri renginiai, mokyklų ir vaikų lopšelių-darželių bendruomenės įtraukiamos į bibliotekos vykdomus projektus, o biblioteka aktyviai dalyvauja šių įstaigų projektiniuose renginiuose. Vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ nuo 2019 metų balandžio mėnesio dalyvauja Europos viešųjų bibliotekų bendradarbiavimo programoje NAPLE Sister Libraries.

Suprantama, kad paminėta tik nedidelė dalis to, kas nuveikta ir ką galima rasti vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“, kuriai visas savo jėgas ir atsidavimą skiria jos vadovė Alvida Bratkauskienė. Dėl turiningos veiklos ši biblioteka gerai žinoma ir lankoma ne tik bibliotekos aptarnaujamos bendruomenės, bet ir viso miesto ir rajono vaikų. 

Alvidos Bratkauskienės kūrybiškumas, energija ir idėjų gausa sąlygoja tai, kad jaunieji bibliotekos skaitytojai čia visada randa sau įdomios veiklos.

Vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda“ informacija







Komentarų nėra:

Rašyti komentarą